"Przebrnęłam.
Po minionym roku postawiłam grubą kreskę.
Dziś życie wygląda inaczej,
Bo liście jakieś bardziej zielone,
I niebo jakieś niebieskie....
Niby dzień taki zwykły,
Splątany w codziennym trudzie
Wszyscy gdzieś biegną,
ja idę...
i w tym marszu beztrosko uśmiecham się do ludzi.
Chciałabym coś wykrzyczeć, lecz nie jest to okrzyk radości:
Jak mam żyć?!
Jak żyć, z tak wielkim długiem wdzięczności?!" 

Renata Jędrak

Jeżeli po raz pierwszy odwiedziłeś moją stronę, możesz przeczytać mój apel z 1 września 2008r.- w tym celu kliknij na flagę w odpowiedniej wersji językowej.

Witajcie,

dla tych, którzy są tu po raz pierwszy napiszę krótko, że strona ta została stworzona z inicjatywy moich przyjaciół: Agnieszki i Pawła Chodzińskich z Warszawy dla potrzeb akcji "Pomoc dla Renaty". To oni rozkręcili to wielkie koło pomocy i doprowadzili do tego, że akcja zaczęła żyć własnym życiem w różnych miastach Polski. Pierwotnie umieszczone tu było moje rozpaczliwe wołanie o pomoc, ponieważ za wszelką cenę szukałam sposobów aby przedłużyć swoje życie. Najlepsi specjaliści w Polsce prognozowali bowiem najwyżej 2 lata... Dzięki cierpliwości i zaangażowaniu wielu osób, dzięki wyrozumiałości i dobroci zwykłych ludzi informacje na stronie mnożyły się, dzięki czemu udało się zebrać 100 000 Euro i w finale doprowadzić do szczęśliwego przeszczepu dwóch płuc.

Dziś jest to zaledwie szkic akcji "Pomoc dla Renaty", wiele podlinkowanych stron przestało już istnieć i tylko ludzie zaangażowani w moją długą walkę o życie wiedzą jak wiele wysiłku, wyrzeczeń, stresu i łez kosztowała wszystkich ta akcja. Dla wielu z Was będzie to zwykła informacja o zbiórce pieniędzy na operację, których wyszukiwarka google wyrzuca około 10 000 stron - dla mnie i moich bliskich to dowód wielkiej ludzkiej dobroci i przeżycia, których na pewno nie można znaleźć na żadnej stronie w internecie.

Renata J

03.02.2014r

W dniu 03.02.2014r Dyrektor "Stowarzyszenia Dać Nadzieję" potwierdził informację, że wszystkie zaległe środki - zarówno te, które były przedmiotem zajęć komorniczych jak i pieniądze pozostałe na moim subkoncie w Fundacji Europa Media po operacji, w łącznej wysokości 38 000 zł - zostały zaksięgowane na koncie "Stowarzyszenia Dać Nadzieję" jako ostateczne rozliczenie środków pozostałych po akcji "Pomoc dla Renaty".

Jutro zostanie złożone w Prokuraturze odpowiednie pismo wraz z dowodem wpłaty.
Bardzo dziękuję lokalnym mediom za zainteresowanie.

Renata Jędrak

 

 

 

Stowarzyszenie wspierające akcję "Pomoc dla Renaty"
Stowarzyszenie "Dać Nadzieję"
KRS: 0000 100 960

Tytułem: Pomoc dla Renaty

Konto: 62 1090 2082 0000 0005 4601 2822

 

 

INFORMACJE PO POWROCIE DO POLSKI

 

 

 

            Zdjęcia po przeszczepie - Polska - lipiec 2010:

w szpitaluw szpitalu

 

terapia malowaniem w Nattersurodziny Klaudii - Innsbruck 
 

/na zdjęciu od lewej pielęgniarki: Eva, Pavla i Simona/

Dziękuję pielęgniarkom Evie i Pavli z Czech oraz wszystkim pielęgniarkom i pielęgniarzom  z oddziału RCU /Intensywna Opieka Medyczna/ w Natters, za pomoc daleko wykraczającą poza ich codzienne obowiązki. Za okazywane codziennie ciepło, za cierpliwość i pomoc w nauce języka. Dziękuję za otoczenie mnie opieką niemalże matczyną.

Ich bedanke mich bei Krankenschwestern Eva und Pavla aus Tschechien sowie bei allen Krankenschwestern und Krankenpflegern der RCU-Station in Natters, für die Hilfe, die weit über ihre täglichen Pflichten hinausgegangen ist. Für die täglich bekundete Wärme, für die Geduld und Hilfe beim Deutschlernen. Ich danke dafür, mit beinahe mütterlicher Fürsorge umgegeben zu werden.

/W maju z panią Krystyną/

Dziękuję Pani Krystynie Kramer, pierwszej Polce w Innsbrucku, która przyszła mi z pomocą już w czasie majowych konsultacji. Zostałam wtedy pod jej opieką. Do ostatniego dnia odwiedzała mnie w szpitalu.

Ich möchte mich bei Fr. Krystyna Kramer ganz herzlich bedanken, der ersten polnischen Kontaktperson in Innsbruck, die mir schon bei den Konsultationgesprächen im Mai beistand. Sie begleitete mich auf meinem Weg und besuchte mich bis zum Ende des rankenhausaufenthaltes

/Ks. Adam z Klaudią/

Ogromne podziękowania dla Księdza Andrzeja Krzyżana oraz Siostry Pioa Reginy Auer za pomoc w zakwaterowaniu mnie, mamy i córki na terenie Klasztoru Barmherzige Schwestern, a także dla Księży: Adama Sroki i Marcina Kokoszki za modlitwę i wsparcie duchowe całej mojej rodziny.

Ganz herzlichen Dank möchte ich Pfarrer Andrzej Krzyzan und Schwester Pioa Regina Auer ausdrücken, die meiner Mutter, meiner Tochter und mir, die Unterkunft im Kloster der Barmherzigen Schwestern rmöglichten.

Ein ganz großes Dankeschön den polnischen Pfarren Adam Sroka und Marcin Kokoszka für ihre Gebete und die seelische Unterstützung meiner ganzen Familie.

/Pani Anna Eder z Panią Iwoną Nagórek/

Dziękuję za to, że pomogłyście nam odnaleźć się w tej trudnej rzeczywistości, za tłumaczenia dokumentów, za pomoc językową o którą zawsze mogłam poprosić i, że zawsze miałam kogoś, do kogo mogłam zadzwonić. Dziękuję, że byłyście.

Ich bedanke mich bei Euch, dass Ihr uns geholfen habt, sich in schwieriger Wirklichkeit zurechtzufinden, für sprachliche Hilfe, worum ich immer bitten konnte und dass ich immer jemanden hatte, wen ich anrufen konnte. Ich danke, dass Ihr da gewesen seid.

 

Jeżeli masz jakieś pytania, napisz do mnie:
renata.jedrak@pomocdlarenaty.pl

Renata Jędrak

 
 
Renata Jędrak

 

Spójrzcie proszę na artykuły umieszczone poniżej.

 

Pierwszy podwójny przeszczep płuc w Polsce.

Również w moim przypadku, przy mojej chorobie, tylko przeszczepienie obu płuc dawało szansę na życie. Dowiedziałam się o tym dopiero podczas kwalifikacji w Natters.

Oczekując na przeszczep, oświadczenie woli, dało mi ogromną satysfakcję i spokój. Każdy powinien to zrobić. Dużo ciekawych i aktualnych informacji znajdziesz na Polskim Portalu Transplantacyjnym. Życie po transplantacji płuc - poradnik do pobrania w PDF.
pobierz artykuł Pobierz artykuł
pobierz artykuł Pobierz artykuł
pobierz artykuł Pobierz artykuł
pobierz artykuł Pobierz artykuł

 

Podziękowania dla:

dr hab. med. Tomasza Grodzkiego ze Specjalistycznego Szpitala im. prof. A. Sokołowskiego w Szczecinie Zdunowie

dr n. med. Sławomira Żeglenia z SCCS w Zabrzu

Dyrektora Stowarzyszenia "Dać Nadzieję" w Lubinie, Pana Jerzego Jaworskiego

Prezesa Fundacji Europa Media w Warszawie, Pana Krzysztofa Bosaka

Przewodniczącego Lubin 2006, Pana Tymoteusza Myrdy

Marcina Sabalińskiego, Tomasza Dobrowolskiego i Joanny Nowakowskiej za opiekę nad stroną internetową

Pana Macieja Stępnia i Jacka Starościca z Zielonej Góry

Dziękuję Agnieszko, Pawle, Wojtku i Michale za to, że byliście w swoich działaniach nie tylko profesjonalni ale przede wszystkim niezwykle skuteczni.

 

Dziękuję za bezinteresowność.

Aga i Paweł
Wojciech Wiesiołek
Michał Lüth
Aga i Paweł Chodzińscy - Agnieszka od 1 września odbiera od Was telefony. Razem z Pawłem poświęcili mi bez reszty cały swój prywatny czas, którego i tak im brakuje. Odważnie pukali do każdych drzwi, koordynowali całą akcję. Wojciech Wiesiołek - niezwykle zdeterminowany w swoich działaniach tłumacz języków obcych, który poprzez niekończące wydawałoby się pisma i telefony do europejskich klinik, doprowadził w końcu do konsultacji w Innsbrucku.
Michał Lüth - tłumacz j.niemieckiego, który zdecydował się niemalże w ostatniej chwili na wyjazd do Innsbrucka i wykazał się tam niezwykłymi umiejętnościami prowadzenia dialogu i negocjacji.

 

 

Lista darczyńców

firmy Firmy,
stan do 30 czerwca 2009
osoby prywatne Osoby prywatne,
stan do 30 czerwca 2009
Wpłaty Pay Pal Lista darczyńców z Pay Pal
Jeżeli nie zgadzasz się aby twoje imię i nazwisko lub nazwa firmy pojawiło się na liście darczyńców,
napisz do mnie
.
   
     
Do dziś na mój apel zareagowały:
 

W Lubinie:

 

 
W Warszawie:

W Zielonej Górze:

W Gorzowie Wielkopolskim:

W Legnicy:

W Krakowie:

     

Dziękuję wszystkim Redaktorom i dziennikarzom, którzy zainteresowali się moim problemem. Dzięki Wam o akcji "pomoc dla Renaty" dowiedziała się cała Polska. Dziękuję Panu Janowi Pospieszalskiemu z TVP2 oraz Pani Monice Bartkowicz z TVN, Pani Bogusławie Patalas oraz Cezaremu Galkowi z Radio Zachód za obszerne programy i reportaże, które pomogły mi nie tylko w gromadzeniu pieniędzy na operację ale i w nawiązaniu wielu kontaktów, które wskazały mi kierunek dalszych działań.

 

Aktualności

24.08.2010

Moje pierwsze urodziny wyzwoliły we wszystkich uczestnikach imprezy wielkie emocje. Rozmawiając otwarcie, wszyscy obnażyliśmy skrywaną w sobie prawdę, że ten czas walki o moje życie dla każdego z nas miał ogromne znaczenie. Pozostawił on bowiem w naszych umysłach, secach i wspomnieniach masę nieodwracalnych śladów... Zgodziliśmy się jednogłośnie, że przez tę niechcianą, nieplanowaną lekcję życia z której nie można było po prostu uciec, nasze spojrzenie na świat jest zupełnie inne niż przed dwoma laty. Zrozumieliśmy czym jest bezgraniczna, oddana, prawdziwa przyjaźń nie mieszcząca się w ogólnie przyjętej definicji - już na zawsze będziemy połączeni doświadczeniami tych minionych miesięcy.

dziękuję za wszystkie szczere wyznania tego dnia, Renata

"Przebrnęłam.
Po minionym roku postawiłam grubą kreskę.
Dziś życie wygląda inaczej,
Bo liście jakieś bardziej zielone,
I niebo jakieś niebieskie....
Niby dzień taki zwykły,
Splątany w codziennym trudzie
Wszyscy gdzieś biegną,
ja idę...
i w tym marszu beztrosko uśmiecham się do ludzi.
Chciałabym coś wykrzyczeć, lecz nie jest to okrzyk radości:
Jak mam żyć?!
Jak żyć, z tak wielkim długiem wdzięczności?!" 

Renata Jędrak


15.08.2010

W pierwszą rocznicę szczęśliwego przeżycia przeszczepu, w podziękowaniu za modlitwę, wsparcie duchowe i nieocenioną pomoc finansową, zapraszam wszystkich mieszkańców Lubina i okolic na Mszę Św. dziękczynną w intencji wszystkich ofiarodawców, która odbędzie się 13 sierpnia o godz. 20.00 w Kościele Św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie.


lipiec 2010

W dniu 3 lipca 2010 uczestniczyłam w integracyjno-edukacyjnym zjeździe zorganizowanym przez Fundację Transplantacja OK. w sali konowej Ministerstwa Zdrowia w Warszawie. Po przywitaniu gości przez Prezesa Fundacji, Panią Magdalenę Kożuchowską, krótkim przemówieniu dr Adama Fronczaka (Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia), prof. Wojciecha Rowińskiego (Krajowego Konsultanta ds.Transplantologii) rozpoczęła się wolna dyskusja między pacjentami a specjalistami od przeszczepów poszczególnych narządów. Była to bardzo ciekawa lekcja wiedzy na temat możliwości przeszczepiania serca, nerek, wątroby czy trzustki, powikłań po takich operacjach, itp. Ciekawym wątkiem było propagowanie przeszczepów rodzinnych, czyli takich, w których dawcą jest żyjący członek rodziny. Jest to możliwe w przypadku nerek i wątroby, o których w Polsce mówi się na razie niewiele. Pacjenci wymieniali spostrzeżenia w temacie niezwykle spornym, a mianowicie uprawiania sporu przez osoby po transplantacji.

Myślę, że wszystkie zdobyte przeze mnie informacje znajdą swoje ujście w mailach, które ciągle do mnie piszecie :-) Cieszę się, że chociaż teoretycznie mogę pomóc.

Niestety większość specjalistów zgodziła się z faktem, iż w Polsce istnieje wciąż jeszcze zbyt mała świadomość wśród społeczeństwa, że zgoda na oddanie swoich narządów po śmierci, to możliwość uratowania czyjegoś życia.

Więcej o zjeździe przeczytasz tutaj.


07.01.2010

Już w niedzielę, podczas licytacji przedmiotów w CK Muza, organizowanej przez lubińskich harcerzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można kupić miedzy innymi piłkę nożną z podpisami naszych sportowców z Zagłębia, płyty kompaktowe i wiele innych przedmiotów, które nie znalazły nabywców podczas zeszłorocznego koncertu charytatywnego organizowanego dla mnie. Zachęcam do wzięcia udziału w licytacji

W najbliższą niedzielę 10.01.2010 roku, na antenie Radia Zachód o godz. 9.15 będzie można posłuchać drugiej części reportażu "Ona nie traci nadziei" Cezarego Galka. Poznacie ludzi dzięki którym oczekiwanie na dawcę w Austrii było łatwiejsze do zniesienia i nieco mniej bolesne. To wspaniali Polacy, którzy zdecydowali się mi pomagać.

Na mojej stronie internetowej reportaż pojawi się niezwłocznie.


06.01.2010

O mały włos nie spędziłam tych Świąt w szpitalu. Wyniki badań podczas wyznaczonej wizyty kontrolnej w Natters były niepokojące. Zapalenie płuc. Zamiast cieszyć się przedświątecznymi przygotowaniami, kupować bombki i prezenty dla najbliższych, musiałam kisić się w znajomym mi pokoju austriackiej kliniki. Na szczęście mogłam liczyć na ciepło, serdeczność i wiecznie dobre humory pielęgniarek, które cieszyły się, że wpadłam na dłużej. Dawno mnie nie widziały. To dziwne, ale za każdym razem kiedy pojawiam się tam, w LKH w Natters mam wrażenie, że idę w odwiedziny do przyjaciół. To niesamowite jaką atmosferę może stworzyć personel szpitala. Wróciłam 20 grudnia, dlatego przepraszam, że nie rzuciłam się w wir życzeń świątecznych tylko delektowałam się ciszą i niewątpliwą przyjemnością dekorowania mieszkania w świecidełka.

Dziś życzę wszystkim Szczęśliwego i radosnego Nowego Roku 2010

Wywiad w Radio elka


Zobacz Archwium aktualności.

 
Informacje dla Webmasterów:
pobierz dokumenty Pobierz ulotkę
pobierz plakat A4 Pobierz plakat - wersja do wydruku A4
pobierz plakat A3 Pobierz plakat - wersja do wydruku A3
pobierz kod bannera Pobierz kod bannerów i wstaw je na swoją witrynę
 
Galeria zdjęć
idź do galerii Koncert i licytacja
28-19.10.2008
idź do galerii Zbiórka na giełdzie
i w marketach
idź do galerii Karetka firmy FALCK, którą pojadę do Wiednia.
idź do galerii Akcja informacyjna w DUŻYM ROZMIARZE - Lubin
idź do galerii Kwalifikacje do zabiegu - Innsbruck
idź do galerii Innsbruck - oddział intensywnej terapii lipiec '09
idź do galerii Innsbruck - wrzesień 2009 - po przeszczepie
idź do galerii W Polsce - po przeszczepie

 

Loga partnerów: Falck Medycyna Biuro Tłumaczeń CONVERTO Barierki ochronne